Uzun Süre Ayakta Kalanlar için Ortopedik Ayakkabı Modelleri

14 Eylül 2022
Uzun Süre Ayakta Kalanlar için Ortopedik Ayakkabı Modelleri

Gün boyu konfor sağlayan ve ayağın anatomik yapısını destekleyen ayakkabı seçimi bu tür mesleklerde oldukça önemlidir. Tüm gün ayakta durduğunuzda ayak problemleri başta olmak üzere kan dolaşımı sorunları ya da duruş bozukluğu gibi sağlık sorunları meydana gelebilir. En önemlisi yanlış ayakkabı tercihleri ayaklarınızda deformasyona neden olabilir. Bu da ağrıya sebep olur ve çalışmanızı zorlaştırır. Bu nedenle sizi temelden destekleyen bir ayakkabıya ihtiyaç duyabilirsiniz. Doğru desteklere sahip, ayağınızı ideal şekilde kavrayan yumuşak ayakkabılar seçerek daha rahat hissedebilir ve olası problemlerin önüne geçebilirsiniz.

İşte uzun süre ayakta çalışanlar için ayakkabı rehberi!

Uzun Süre Ayakta Çalışanlar Ne Yapmalı, Nasıl Ayakkabılar tercih Etmeli?

Malzemeden taban yapısına kadar pek çok farklı özelliğe sahip günlük ve spor ayakkabılar mevcuttur. Ancak her biri size ihtiyacınız olan desteği sağlamayabilir. Bu nedenle uzun süre ayakta çalışıyor ve gün boyu uzun yürüyüşler yapıyorsanız ortopedik iş ayakkabısı modellerine yönelebilirsiniz. Bu tür ayakkabılar, ayaklarınızın doğal duruşunu destekler ve dolaylı olarak duruşunuza da katkı sağlar. Uzun süre ayakta çalışanlar ne yapmalı diye merak ediyorsanız gün içinde mümkün olduğu kadar belirli aralıklarla oturmak ayaklarınızın dinlenmesine yardımcı olabilir.  Ancak mesleğiniz bunun için uygun değilse tek yapmanız gereken doğru bir ayakkabı seçmektir. Ayakta çalışanlar için spor ayakkabı özellikleri şöyle sıralanabilir:

İdeal topuk yüksekliği: Hafif bir topuk yüksekliği olan ayakkabılar, topuğu daha az strese sokar. Vücut ağırlığını tüm ayağa eşit bir şekilde dağıtır ve topuğa baskı olmasını önler.

Yastıklama: Tabanlarında yastıklama olan ayakkabılar önerilir. Yastıklama, sırtınızın yanı sıra ayak ve diz eklemlerinizi de rahatlatmaya yardımcı olur.

Deri malzeme: Deri ayakkabılar sentetik malzemelere göre uzun ömürlüdür. Ayrıca orijinal deri, ayaklarınızın şekline uyum sağlayan doğal bir üründür ve iyi bir havalandırma sunar.

İyi tabanlık: Ortopedik ayakkabı modellerinde olduğu gibi tabanlık önemlidir. İster tabanlıklı terlikler ister ayakkabılar olsun her zaman hafif destekli iyi bir tabanlık olması gerekir.

Hacim ve alan: Ayakkabıların parmaklarınız için yeterli alan sağladığından emin olmanız gerekir. İş ayakkabısı modelleri de buna uygun tasarlanır, ayak parmaklarınız ve kemeriniz için geniş alan sunar.

Ayakta Çalışanlar için Ayakkabı Çeşitleri

Ortopedik ayakkabı tasarımları iç tabanlıkları, deri sayaları, topuk desteği, kaymaz tabanlarına ek olarak iyi bir kemer desteği sunar. Böylece ayaklarınızda baskı hissi oluşmaz ve ağırlık tek bir yerde toplanmadığı için daha uzun süre rahat çalışabilmenize yardımcı olur. Ortopedik ayakkabılar iş kullanımı için idealdir. Çünkü hem spor hem de günlük seçenekleri çalışma alanlarına uyum sağlar. Günlük rahat ayakkabı modelleri çeşitli renk ve tasarımlara sahiptir. Bu sayede sahada ya da ofiste çalışırken dilediğiniz gibi seçim yapabilir şıklığından ve konforundan aynı anda yararlanabilirsiniz. Kadın rahat ayakkabı çeşitleri bağcıklı ya da bağcıksız pratik giyim avantajı sunar. Ayaklarınızı rahat ettiren bu ayakkabılar giyim konusunda da son derece kullanışlıdır. Dilediğiniz zaman kolay bir şekilde çıkartıp ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz.

Ortopedik İş Ayakkabısı Önerileri

Günlük giyim için tercih edilen ayakkabılar, iş ayakkabıları gibi rahat olmalı ve ayaklarınızın şekline uyum sağlamalıdır. Ayakta çalışmıyor olsanız bile size uygun olmayan ve yeterli desteği sağlamayan ayakkabılar, çabuk yorulmanıza ve ayak ağrısına neden olur. Bu nedenle iş ayakkabıları başta olmak üzere uzun süre giymeniz gereken ayakkabıları ayak sorunlarınıza ve konforunuza göre seçmeniz gerekir. Örneğin düz bir ayak tabanına sahipseniz ayak kemerini destekleyen özel ayakkabılar tercih etmelisiniz. Halluks Valgus bulunan ayaklarda ise kemik çıkıntısının bulunduğu bölümler esnek, geniş bir kesime sahip olmalıdır. Bu sayede bunyon aşınmaya devam etmez ve daha rahat bir kullanım sunar.

Siz de iş yerinizde ayakta çalışıyor ve ayaklarınızda ağrı hissediyorsanız Forelli'nin sunduğu tam ortopedik ayakkabıları tercih edebilir, bütçe dostu iş ayakkabısı fiyatları sayesinde dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. Forelli ortopedik kadın ayakkabı modellerine ek olarak en rahat erkek spor ayakkabı koleksiyonlarına da göz atabilirsiniz.

Paylaş :
Blog Yazılarımız

Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

15 Ekim 2023
Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

Rahatlığına önem veren erkekler için pek çok modelde konforlu ve her kombinle uyum sağlayabilecek tarzda spor ayakkabı çeşitleri bulunur. Erkek spor ayakkabı modelleri gündelik her alanda kullanılabilme özelliğine sahip.

En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

11 Ekim 2023
En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

Ortopedik terlikler ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek omurganın ideal pozisyonda olmasını sağlar. Sabo terlik olarak da adlandırılırlar. 

Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

03 Ekim 2023
Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

Yoğun hayat koşullarında ayakların rahat etmesi oldukça önemlidir. Görünümleri normal spor ayakkabılarla benzeşen ortopedik spor ayakkabılar, ayak anatomisine uygun şekilde tasarlanır.

Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

26 Eylül 2023
Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

Sıcak havalarda görünümü geliştirmek için rahat ve aynı zamanda şık erkek terlik modelleri öne çıkar. 

Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

19 Eylül 2023
Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gardıroplarınızdaki ayakkabı seçenekleri de değişmektedir. Sıcak günlerde rahatlık ve konforun ön plana çıktığı terlikler, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alır.

Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

12 Eylül 2023
Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

Sandaletler havanın sıcak olduğu zamanlarda kişiye rahatlık sağlamak için kullanılan ayakkabılardır. Erkek sandaletleri pek çok farklı renkte, desende ve değişik malzemelerden üretilir.

Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

04 Eylül 2023
Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

Topuklu sandalet sevenlerdenseniz vitrinleri süsleyen en yeni topuklu sandalet modelleri tüm yazlık kombinlerde kullanılabilir seçeneklere sahiptir

Ayakta Nasır Neden Oluşur?

21 Ağustos 2023
Ayakta Nasır Neden Oluşur?

Basınç ve sürtünmeye bağlı olarak gelişen ayak nasırları, deri üzerinde kalınlaşmış ve sertleşmiş bölgeler şeklinde ortaya çıkan bir tür ayak rahatsızlığıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.