x

Sezonun En Havalı Ortopedik Ayakkabı Modelleri!

07 Haziran 2022
Sezonun En Havalı Ortopedik Ayakkabı Modelleri!

Günün büyük bir çoğunluğunu ayakta geçirenler için ayak sağlığı oldukça önemlidir. Ayakkabı seçiminde hassas davranarak ve kaliteli ayakkabılar tercih ederek rahat bir kullanım deneyimi elde edebilirsiniz. Ayak konforunu ilk sırada tutan modellere yatırım yaparak bunları uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Forelli, ortopedik ayakkabı modelleriyle her yaştan kullanıcının ayakkabı ihtiyacını başarılı bir şekilde karşılar. Siz de zengin ürün koleksiyonu içerisinden ayak yapınıza uygun modeli belirleyerek, ayak problemlerinizi hafifletebilirsiniz.

Ortopedik Ayakkabı Nedir?

Ortopedik ayakkabılar; ayak, ayak bileği ve bacağın yapısını destekleyen formda üretilen ayakkabı çeşitleri olarak tanımlanabilir. Ayak yapısına mükemmek şekilde uyum sağlayan modeller, ayak mekaniğinin korunmasına yardımcı olur. Bu ayakkabıları normal ayakkabılardan ayıran birtakım farklı özellikler bulunur. Sırt, ayak, bacak ve kalça gibi bölümler vücutta birbiri ile paralel olarak bağlantılıdır. Bu bölgelerin sağlığını koruyan ayakkabılar seçerek kan akışını rahatlatmak ve hareket kabiliyetini korumak mümkündür. Ayak ve parmakların deforme olması, ciddi ayak hasarı ve yara oluşumu gibi sorunları ortadan kaldıran ortopedik ayakkabılarla her adımda konforun keyfini çıkarabilir ve kendinizi gün boyu rahat hissedebilirsiniz.

Sezonun Öne Çıkan Ortopedik Ayakkabı Modelleri

1.HOKA-H Comfort Erkek Ayakkabı

Ekstra rahat taban özelliği ile rahat ayakkabı modellerinin başında gelen ürün, For Comfort teknolojisi sayesinde hayalinizdeki konforu gerçeğe dönüştürür. Air System teknolojisi ile üretilen ayakkabı, sağlıklı şekilde hava akışı sunar. Ayak kemik çıkıntısı olanlar için ideal olan bu model, günlük kıyafetlerle de uyum sağlar.

2.BELLA-G Comfort Kadın Ayakkabı

Spor ayakkabı sevenlerin gözdesi olan ürün, sağlıklı ayakkabı modellerinden biridir. Kaymaz Ventosa taban ile kaplı olan kadın ortopedik ayakkabı, standardın çok üzerinde tutunma sağlayarak gün boyu konfor vadeder. Memory Foam teknolojisi ile geliştirilen model, gün içerisindeki rutin aktiviteleri sağlıklı bir sürece dönüştürür. Bella-G Comfort ortopedik ayakkabı, şıklığı ergonomiyle buluşturarak günlük hayatta ve spor aktivitelerinde kullanılabilir.

3.IRIS-G Comfort Kadın Ayakkabı

%100 doğal deriden üretilmiş olan ayakkabı, günlük hayatta rahatlık vadeder. Gerçek derinin nefes alma özelliğine ek olarak Air System ile desteklenen hava alma teknolojisiyle tasarlanır. Yorgunluğu önleyen hafıza tabanlık detayına sahip model, gün boyu sağlıklı hareket kabiliyetini destekler.

siyah kadın ortopedik ayakkabı

4. SOREL-G Comfort Erkek Ayakkabı

Tam ortopedik özelliklerde tasarlanan ve değiştirilebilir iç taban imkanı sunan model, nefes alan yapısıyla ayakların gün boyu sağlıklı kalmasını sağlar. Maksimum darbe önleyici iç taban ile beklenmedik hareketlerde olası yaralanmaların önüne geçen ayakkabı, farklı zeminlerde kaymaz taban desteği de sunarak yürüyüş deneyimini iyileştirmeye yardımcı olur. Özel iç taban teknolojisi ile diz, bel, topuk ve ayak bileği gibi bölümleri destekleyerek rahatça yürüyebilmenize imkan verir.

siyah erkek ortopedik ayakkabı

Ortopedik Ayakkabıların Özellikleri Nelerdir?

Çeşitli ayak rahatsızlıkları olanlar, günlük hayatta hareket kabiliyetinde gözle görülür bir azalma yaşarken sık sık ayak ağrısı çeker. Bu sınırlı hareketlilik hali nedeniyle ayaklarda topuk mahmuzundan düz tabanlık problemine kadar bir dizi sağlık sorunu oluşabilir. Ortopedik ayakkabılar ayak tabanına tam uyum sağlayan yapısı sayesinde bu tür sorunların önüne geçmenize yardımcı olur. Tam ortopedik ayakkabı modellerinin bazı özellikleri şu şekildedir:

Orta ve dış tabana sahip ortopedik ayakkabıların tabanı elle bükülebilir. Bu özellik, tabanların ideal şekilde yürümeniz için yumuşatıldığı anlamına gelir.

Ortopedik ayakkabı ihtiyacı olan kişilerin ortez kullanımı yaygındır. Ayaklardaki kuvvet kaybını destekleyen ortezler, ortopedik modellerin çıkarılabilir iç astarı sayesinde ayakkabılara kolayca yerleştirilebilir.

Sağlam topuk kısmı, topuk dikeni gibi çeşitli sorunlar yaşayanların adımlarını destekler.

Sizin de rahat bir ayakkabıya ihtiyacınız varsa özel teknolojilerle üretilen Forelli indirimli ortopedik ayakkabı çeşitlerine hemen göz atarak ayak yapınıza uygun modeli belirleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Bunyon Nedir ? Bunyon Nasıl Anlaşılır ? | Ayak Sağlığı

30 Haziran 2022
Bunyon Nedir ? Bunyon Nasıl Anlaşılır ? | Ayak Sağlığı

Bunyon ayak başparmağı tabanındaki eklemde meydana gelen kemikli yumrudur. 

Ortopedik Tabanlık İşe Yarıyor mu? Çeşitleri Nelerdir?

29 Haziran 2022
Ortopedik Tabanlık İşe Yarıyor mu? Çeşitleri Nelerdir?

Günlük tempoya rahat bir şekilde devam edebilmek için ayak sağlığına önem vermeniz gerekir.

Ortopedik Tabanlık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

28 Haziran 2022
Ortopedik Tabanlık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ortopedik tabanlık, ayakkabının rahatlığını artırmaya yardımcı olur. Ayak bölgesine binen yükün eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olarak ayağınızın rahat etmesini sağlar.

Ayak Rahatsızlıkları İçin Doğru Ayakkabı Önerileri | Ayak Sağlığı

27 Haziran 2022
Ayak Rahatsızlıkları İçin Doğru Ayakkabı Önerileri | Ayak Sağlığı

Gün boyu vücudun ağırlığını taşıyan ayakların sağlıklı bir yapıya sahip olabilmesi için doğru ayakkabı seçimi yapılması gerekir.

Problemli Ayaklar İçin Doğru Ayakkabı Seçimi | Ayak Sağlığı

24 Haziran 2022
Problemli Ayaklar İçin Doğru Ayakkabı Seçimi | Ayak Sağlığı

Ayak anatomisinde meydana gelen değişiklikler bazen farklı sorunlara neden olabilir.

Hangi Ayakkabılar Terletmez?

23 Haziran 2022
Hangi Ayakkabılar Terletmez?

Ayakkabı seçimi yaparken, terleme gibi problemlerin önüne geçebilmek için yaz aylarında ayak sağlığına uygun ürünleri tercih etmelisiniz.

Ortopedik Ayakkabı Kullanmanın Önemi

22 Haziran 2022
Ortopedik Ayakkabı Kullanmanın Önemi

Ayak ve bacak anatomisine uygun ayakkabı seçimi özellikle ayak problemleri olanlar için önemlidir. 

Ortopedik Terlik Seçmenin 5 Püf Noktası

21 Haziran 2022
Ortopedik Terlik Seçmenin 5 Püf Noktası

Yaz aylarında hayat kurtarıcı olan ortopedik terlikler, hem pratik hem de ayak sağlığınızı destekleyen seçeneklerdendir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.