Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Rahat Ayakkabı Seçmenin Önemli Püf Noktaları
08.08.2022

Rahat Ayakkabı Seçmenin Önemli Püf Noktaları

Rahatsız ayakkabılarla çalışmak oldukça yorucudur ve aynı zamanda ayak sağlığınız için tehlike oluşturabilir. Rahat ayakkabı seçerek tüm bu olumsuzlukların önüne geçebilir, tüm günü konforlu ve rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İşte rahat ayakkabı seçimi için ipuçları!

Rahat Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kişi ayakkabı alırken genellikle dış görünüşe önem verir ve şık bir ayakkabı seçmeye özen gösterir. Ancak rahat ayakkabılar da son derece şık görünebilir ve aynı zamanda ayaklarınıza ihtiyacı olan desteği sağlayabilir. Bu nedenle en önemli şey, ayakkabının rahat olması için beden, kalıp, iç hacmi, ayağı destekleyen noktaları ve tabii ki malzemesine dikkat etmek gerekir. Tüm bu gereksinimleri karşılayan ortopedik ayakkabı modelleri topuktan ayak kemerine kadar gerekli desteği sağlar ve ayak parmaklarınız için hareket özgürlüğü sunar. Rahat ve tam ortopedik ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer püf noktalar ise şöyle sıralanabilir:

Doğru beden seçimi: Kadın, erkek ortopedik ayakkabı seçiminde tüm ayakkabı modellerinde olduğu gibi en önemli şey doğru beden seçimidir. Küçük ve dar ayakkabılar birçok ağrı ve ayak probleminin başlıca nedenidir. Örneğin dar burunlu ve tarak kısmını sıkan ayakkabılar halluks valgus olarak bilinen kemik çıkıntısı problemine yol açabilir.

Rahat kalıp seçimi: Büyüklük ve genişlikle birlikte ayakkabı içerisinde ayaklarınız için yeterli hacim bulunması da önemlidir. En iyi ortopedik ayakkabı modelleri ayak formuna önem verir ve desteklemesi gereken noktalardan destekler ve aynı zamanda ayak konforu için geniş alan sunar.

Ayakkabının ağırlığı: Ayakkabının sağlam ama çok ağır olmaması gerekir. Erkek ve bayan ortopedik ayakkabı çeşitlerinde malzeme son derece dayanıklı, ancak ayağı yormayacak ve ekstra bir yük bindirmeyecek kadar hafiftir.

Ayakkabı Malzemesi: En rahat ortopedik ayakkabı hem formu hem de malzemesine bakılarak rahatlıkla anlaşılabilir. Nefes alan orijinal deri ayakkabılar dört mevsim giymeye uygundur ve doğal olması nedeniyle tercih sebebidir.

Ayakkabı tabanı: Ortopedik ayakkabı tabanı iyi bir zemin tutuşuna sahiptir. Kaymaz Ventoso taban ortopedik ayakkabı erkek ve kadın modellerinde rahatlıkla bulunabilir.

Erkek Ortopedik Ayakkabı

Ortopedik Ayakkabılarda Tabanlığın Önemi

Ayakkabıların rahat olması için iç taban da oldukça önemli bir unsurdur. Ayağınızın tüm gün temas ettiği bu bölüm, ortopedik ayakkabılarda hafızalı köpük ile tamamlanır. Memory Foam adı verilen hafızalı köpükler, ayaklarınızın anatomisine tam uyum sağlar ve ayağınızın özel şeklini alarak doğal konfor sunar. Aynı zamanda yapısı gereği darbe emilimine de katkı sağlar. Ortopedik kadın ayakkabı modellerinde sandaletten spor ayakkabıya kadar kullanılabilen bu teknoloji yaz-kış tüm yıl boyunca konforunuza ve ayak sağlığınıza destek olur. Bununla birlikte memory foam tabanlıkları spor ve klasik ortopedik erkek ayakkabılarında da rahatlıkla bulmanız mümkündür.

Kadın Ortopedik Ayakkabı

Nefes Alabilen Ortopedik Ayakkabılar

Rahat ayakkabı seçiminin bir diğer önemli püf noktası ise ayakkabının yeteri miktarda hava geçişine izin verip vermemesidir. Nasıl ki dar ayakkabılar anatomik sorunlara yol açıyorsa yeteri kadar hava almayan ayakkabılar da bakteriyel sorunlara neden olabilir. Bakteri sorunları ise rahatsız edici düzeyde koku oluşturur. Bu da yaşam kalitenizi düşürebilir. Bu nedenle spor ayakkabılardan günlük ve klasik modellere kadar tüm ayakkabılarınızı seçerken nefes alabilir malzemelere dikkat etmeniz  gerekir. Ortopedik ayakkabıların sayası, tabanı ve astarı, başta gerçek deri olmak üzere hava geçişine izin veren malzemelerden yapılır.

Siz de ayaklarınızın konforuna önem veriyor ve rahatlığı kalite ile birleştirmek istiyorsanız en iyi ortopedik ayakkabı markası Forelli koleksiyonlarına göz atabilir, bütçe dostu ortopedik ayakkabı fiyatları arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.