Özel Olarak Geliştirilen Bayan Ortopedik Spor Ayakkabıları

12 Ağustos 2022
Özel Olarak Geliştirilen Bayan Ortopedik Spor Ayakkabıları

Ancak bazı ayak tiplerine sahip olan kişiler için uygun ayakkabı giymek ve bulmak oldukça zor olur. Ortopedik kadın spor  ayakkabılar, ayak ve ayak bileği ile aynı zaman bacaklarınızın mekaniği ve yapısını destekleme amacı ile özel olarak tasarlanmış olan ayakkabılardır.

Ortopedik Ayakkabılar Ne İşe Yarar?

Bacaklar, ayak bilekleri, sırt, ayaklar ve kalça birbirine sağlık açısından paralel olan bölümlerdir. Bu bağlamda ise birbirine bağlı olan bölümlerin sorunları azaltma konusunda ortopedik ayakkabılar düzeltme işlevi görebilir. Ortopedik olan ayakkabılar kullanıcılara; sırt ve bacak ağrılarını, yürüme anormallerini, ayak ağrılarını, kan akışını rahatlamada, hareket kabiliyetini arttırma konularında ciddi bir destek sağlar. Hareket kabiliyetinde genel olarak bir konfor meydana getiren bu özel ayakkabılar, bayanlara özel olarak üretilmekte olup sizlerin şikayetlerini en aza indirecek düzeye getirmeyi hedefler.

Ortopedik Ayakkabıların Genel Özellikleri Nelerdir?

Tam ortopedik  ayakkabıların pek çok sağlıklı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler ise;

Elle bükebilecek kadar yumuşak olup aynı zamanda ise orta taban ve dış tabanı oldukça kavislidir.Bu durum ise normal bir şekilde yürümenize yardımcı olmak adına yumuşatıldığı anlamına gelir.

Çıkarılabilir iç taban astarları mevcuttur. Bu çıkarılabilen iç astarlar, sizlerin rahat bir şekilde ortez yerleştirip ve çıkarmanıza kolaylık sağlar.

Ayak yapılarına kolay uyum sağlamak için esnek olarak üretilen bu ayakkabılar, aynı zamanda çok fazla şekilde ve genişlikte tasarlanır.

Sağlam olan bir topuk yapısına sahiptir. Bu durum ise uzun süreli kullanım için önemlidir.

Daha yüksek olan üst yüzlere sahip olan ayakkabılardır.

Oldukça iyi bir şekilde yastıklaşmış olan güçlü bir iç dış tabana sahiptirler.

Kadın Ortopedik Ayakkabı

En İyi Kadın Ortopedik Ayakkabıları Keşfedin

Özel olarak üretilmiş olan bu ayakkabılar görünümden ziyade rahatlık için üretilmiştir. Bir ayakkabı ortopedik ise o ayakkabının özel olarak üretilmiş olması gerekir. Bu tarz ayakkabılarda burun ve topuk kısımlarında bir destekleyici bulunur ve sizlerin hem sağlıklı hem de rahat yürümenize fayda sağlar. Ayakkabı içerisinde bulunan boşluklar kişilere özel olarak hazırlandığı için ise ağrılar büyük ölçüde azalır ve engellenir. Burunları dar değildir ve üretildiği malzemelerden dolayı ayağın nefes almasını sağlar. Bu bağlamda ise ayaklarda enfeksiyon ve mantar oluşumunun önüne geçilmiş olunur. Özel olarak tasarlanan ayakkabılar ise uzun ömürlüdür.

Ortopedik Ayakkabı Modelleri

Rahatlığın Tadını Ortopedik Kadın Spor Ayakkabılar ile Çıkarın

Günümüzde çok fazla kişi ayaklarının ağrısından dolayı şikayetçidir. Aynı zamanda ayak ağrıları duruş bozukluğuna da sebebiyet vermektedir. Yetişkinlerin kullanım sırasında ayaklarını sıkıştırmayan, ayağın yapısını bozmayan ve ayağı koruyan esnek biçimde özel üretilmiş ayakkabılar tercih edilmelidir.Ortopedik kadın spor ayakkabıları kullanım amacı ise sağlıklı ayak gelişimi açısından da oldukça önemli bir konudur. Her gün uzun süreli giyilen ayakkabıların yürüyüşte, işte ve düzenli antrenmanlarda farklı olarak tercih edilmesi ve aynı olmaması da önemlidir. Bayan rahat spor ayakkabı ile sürekli egzersiz yapan kişilerin belirli bir zamandan sonra ayaklarında bazı rahatsızlıklar ve problemler meydana gelebilir. Bu doğrultuda ise bir uzman tarafından özel olarak önerilen ayakkabı tercih edilmesi gerekir. Sizlerde egzersizler ve yürüyüş sırasında kullanacağınız ayakkabıları dikkat ederek ve konforlu ayakkabı tercihinde bulunarak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Tam Ortopedik Kadın Ayakkabı

Her Ortamda Kullanılabilen Bayan Ortopedik Ayakkabı Modelleri

İstediğiniz her ortamda kullanılabilecek özelliğe sahip ayak dostu ayakkabı modelleri aynı zamanda sizlerin şık kombinlerinize de uyum sağlamaktadır.  Forelli mağazası sizlere bayan ortopedik ayakkabı konusunda hem uygun fiyatlı hemde çok çeşitli seçenekler sunar. Tarzı ile her zaman dikkat çeken modeller, sizlerin sağlığınızı önemseyerek tasarlanır. Sizler de konforlu bir yaşam sürmek ve her alanda rahat olmak için bayan ortopedik ayakkabıları tercih edebilirsiniz.  Aynı zamanda ise pek çok çeşitte tam ortopedik spor ayakkabıları satın alabilirsiniz.

Paylaş :
Blog Yazılarımız

Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

15 Ekim 2023
Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

Rahatlığına önem veren erkekler için pek çok modelde konforlu ve her kombinle uyum sağlayabilecek tarzda spor ayakkabı çeşitleri bulunur. Erkek spor ayakkabı modelleri gündelik her alanda kullanılabilme özelliğine sahip.

En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

11 Ekim 2023
En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

Ortopedik terlikler ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek omurganın ideal pozisyonda olmasını sağlar. Sabo terlik olarak da adlandırılırlar. 

Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

03 Ekim 2023
Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

Yoğun hayat koşullarında ayakların rahat etmesi oldukça önemlidir. Görünümleri normal spor ayakkabılarla benzeşen ortopedik spor ayakkabılar, ayak anatomisine uygun şekilde tasarlanır.

Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

26 Eylül 2023
Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

Sıcak havalarda görünümü geliştirmek için rahat ve aynı zamanda şık erkek terlik modelleri öne çıkar. 

Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

19 Eylül 2023
Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gardıroplarınızdaki ayakkabı seçenekleri de değişmektedir. Sıcak günlerde rahatlık ve konforun ön plana çıktığı terlikler, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alır.

Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

12 Eylül 2023
Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

Sandaletler havanın sıcak olduğu zamanlarda kişiye rahatlık sağlamak için kullanılan ayakkabılardır. Erkek sandaletleri pek çok farklı renkte, desende ve değişik malzemelerden üretilir.

Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

04 Eylül 2023
Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

Topuklu sandalet sevenlerdenseniz vitrinleri süsleyen en yeni topuklu sandalet modelleri tüm yazlık kombinlerde kullanılabilir seçeneklere sahiptir

Ayakta Nasır Neden Oluşur?

21 Ağustos 2023
Ayakta Nasır Neden Oluşur?

Basınç ve sürtünmeye bağlı olarak gelişen ayak nasırları, deri üzerinde kalınlaşmış ve sertleşmiş bölgeler şeklinde ortaya çıkan bir tür ayak rahatsızlığıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.