Ortopedik Terlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli

25 Nisan 2022
Ortopedik Terlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ortopedik terlik, ayaklarınızı rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Bu özelliğinden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için ortopedik terlik seçimini dikkatle yapmanız gerekir. Hem iç mekanda hem de dış mekanda doğru terlik seçimi ile ayaklarınızın konforunu üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

En İyi Ortopedik Terlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle ayağınızda özel bir anatomik durum olup olmadığıyla başlayabilirsiniz.  Ayakkabıdan farklı olarak terlikler ayağınızı sardığı için ayak anatominiz terlik seçiminde öne çıkan özellikler arasında yer alır. Çıkık parmak, kalın tarak ya da düz taban gibi bir anatomik durumlar için özel hazırlanan modeller bulunur. Düz tabanlar için ortopedik terlik modelleri tabanınızın ihtiyacı olan tüm desteği sunar. Bununla birlikte farklı durumlar için tasarlanan terlikler anatomiden kaynaklı ağrıların oluşmasını engelleyici özellikler taşır.

En rahat ortopedik terlik seçimi için terliği kullanacağınız mekanı belirlemelisiniz. İç ya da dış mekanda kullanılan terliklerin özellikleri birbirinden farklılık gösterir. Ev için hazırlanan tasarımlar daha ince taban ve yumuşak üst yüzeye sahiptir. İç mekanda yürüyüş mesafesi kısa olduğu ve terlik olumsuz hava koşullarına maruz kalmadığı için iç mekanda yumuşak ortopedik terlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Dış mekanda hem yürüyüş mesafesi görece uzun hem de yol sert ya da pürüzlüdür. Bunun yanında hava şartları da değişkenlik gösterir. Tüm bunlar göz önüne alındığında daha kalın tabanlı ve dayanıklı üst yüzeye sahip terlik modellerini dış mekan için tercih edebilirsiniz.

Kadın Terlik Modelleri

Kadın Ortopedik Terlik Modeline Nasıl Karar Verilir?

Kadın tam ortopedik terlik alırken çok fazla ayakta durmadığınız bir zamanı seçmeniz doğru numarayı belirlemenizde faydalı olur. Uzun süre ayakta durduğunuzda ayaklarınız şişebilir ve size normalde büyük gelecek bir terlik numarası seçmenize sebep olabilir.

Yazlık kombinlerinizle birlikte ayakkabı yerine terlik tercih edenlerdenseniz şık ortopedik terlik modelleri tam size göre. Nubuk ve deri kullanılan klasik görünümlü terlik modelleriyle iş giysilerinizi kombinleyebilirsiniz. Aynı zamanda farklı tarzdaki giysileriniz için parlak, altın, gümüş ve mavi gibi birçok renk seçeneği mevcuttur. Ayağınızın konforundan vazgeçmeden şıklığınızı taçlandırabilirsiniz.

Ortopedik terlik bayan ayak anatomisi için özel olarak tasarlanır. Terlik bandının ayağı ya da bileği tam kavraması gerektiği için kadın terlikleri daha dar yapıdadır. Hem tabanın ayaklarınızdan dışarı taşmaması hem de ayağınıza tam oturması için genelde ayakkabı numaranızdan bir numara küçük kadın terlikleri uygun olur.

Erkek Ortopedik Ayakkabı

Erkek Ortopedik Terlik Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Yazlık ortopedik terlik modellerinin her yanı açık olduğu için ayaklar rahat hava alır. Ancak çorapsız giyildiği için terliğin teniniz ile temas eden bölgeleri terleme yapabilir. Yazlık modellerde özellikle tabanın terlemeye karşı dirençli olması ve hava geçiren bir yapıya sahip olması önem taşır. Bununla birlikte terlik bantları da delikli ya da hava alabilen malzemelerden tercih edilmelidir.

Kışın genelde iç mekanda kullanılan erkek tam ortopedik terlik tasarımlarında ayağınızı sıcak tutacak özelliklere sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Parmaklarınızdan bileğinize kadar ayağı saran modeller, ayaklarınızın sıcaklığının korunmasına yardımcı olur. İçi kürk kaplı ya da yünlü tasarımlar sayesinde çorapsız da ayaklarınız kış gecelerinde sıcak kalır. Bununla birlikte soğuğu engelleyici terlik tabanı, zeminin soğuğunun ayak tabanlarınıza ulaşmasını engeller.

Kışlık ve yazlık indirimli ortopedik terlik modellerinden size en uygununu kolaylıkla seçmek için iki ayağınızla birden denemelisiniz. Ayaklarınız birbiriyle birebir aynı olmadığı için birine tam uyan diğerine rahatsızlık verebilir. İki ayağınıza da konfor sunan ortopedik terlikler ayak sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Siz de uygun fiyat seçenekleri ile sunulan ortopedik terlik modelleri Forelli’de bulabilirsiniz.

Paylaş :
Blog Yazılarımız

Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

15 Ekim 2023
Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

Rahatlığına önem veren erkekler için pek çok modelde konforlu ve her kombinle uyum sağlayabilecek tarzda spor ayakkabı çeşitleri bulunur. Erkek spor ayakkabı modelleri gündelik her alanda kullanılabilme özelliğine sahip.

En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

11 Ekim 2023
En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

Ortopedik terlikler ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek omurganın ideal pozisyonda olmasını sağlar. Sabo terlik olarak da adlandırılırlar. 

Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

03 Ekim 2023
Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

Yoğun hayat koşullarında ayakların rahat etmesi oldukça önemlidir. Görünümleri normal spor ayakkabılarla benzeşen ortopedik spor ayakkabılar, ayak anatomisine uygun şekilde tasarlanır.

Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

26 Eylül 2023
Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

Sıcak havalarda görünümü geliştirmek için rahat ve aynı zamanda şık erkek terlik modelleri öne çıkar. 

Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

19 Eylül 2023
Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gardıroplarınızdaki ayakkabı seçenekleri de değişmektedir. Sıcak günlerde rahatlık ve konforun ön plana çıktığı terlikler, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alır.

Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

12 Eylül 2023
Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

Sandaletler havanın sıcak olduğu zamanlarda kişiye rahatlık sağlamak için kullanılan ayakkabılardır. Erkek sandaletleri pek çok farklı renkte, desende ve değişik malzemelerden üretilir.

Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

04 Eylül 2023
Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

Topuklu sandalet sevenlerdenseniz vitrinleri süsleyen en yeni topuklu sandalet modelleri tüm yazlık kombinlerde kullanılabilir seçeneklere sahiptir

Ayakta Nasır Neden Oluşur?

21 Ağustos 2023
Ayakta Nasır Neden Oluşur?

Basınç ve sürtünmeye bağlı olarak gelişen ayak nasırları, deri üzerinde kalınlaşmış ve sertleşmiş bölgeler şeklinde ortaya çıkan bir tür ayak rahatsızlığıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.