x

Ortopedik Terlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli

25 Nisan 2022
Ortopedik Terlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ortopedik terlik, ayaklarınızı rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Bu özelliğinden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için ortopedik terlik seçimini dikkatle yapmanız gerekir. Hem iç mekanda hem de dış mekanda doğru terlik seçimi ile ayaklarınızın konforunu üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

En İyi Ortopedik Terlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle ayağınızda özel bir anatomik durum olup olmadığıyla başlayabilirsiniz.  Ayakkabıdan farklı olarak terlikler ayağınızı sardığı için ayak anatominiz terlik seçiminde öne çıkan özellikler arasında yer alır. Çıkık parmak, kalın tarak ya da düz taban gibi bir anatomik durumlar için özel hazırlanan modeller bulunur. Düz tabanlar için ortopedik terlik modelleri tabanınızın ihtiyacı olan tüm desteği sunar. Bununla birlikte farklı durumlar için tasarlanan terlikler anatomiden kaynaklı ağrıların oluşmasını engelleyici özellikler taşır.

En rahat ortopedik terlik seçimi için terliği kullanacağınız mekanı belirlemelisiniz. İç ya da dış mekanda kullanılan terliklerin özellikleri birbirinden farklılık gösterir. Ev için hazırlanan tasarımlar daha ince taban ve yumuşak üst yüzeye sahiptir. İç mekanda yürüyüş mesafesi kısa olduğu ve terlik olumsuz hava koşullarına maruz kalmadığı için iç mekanda yumuşak ortopedik terlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Dış mekanda hem yürüyüş mesafesi görece uzun hem de yol sert ya da pürüzlüdür. Bunun yanında hava şartları da değişkenlik gösterir. Tüm bunlar göz önüne alındığında daha kalın tabanlı ve dayanıklı üst yüzeye sahip terlik modellerini dış mekan için tercih edebilirsiniz.

Kadın Terlik Modelleri

Kadın Ortopedik Terlik Modeline Nasıl Karar Verilir?

Kadın tam ortopedik terlik alırken çok fazla ayakta durmadığınız bir zamanı seçmeniz doğru numarayı belirlemenizde faydalı olur. Uzun süre ayakta durduğunuzda ayaklarınız şişebilir ve size normalde büyük gelecek bir terlik numarası seçmenize sebep olabilir.

Yazlık kombinlerinizle birlikte ayakkabı yerine terlik tercih edenlerdenseniz şık ortopedik terlik modelleri tam size göre. Nubuk ve deri kullanılan klasik görünümlü terlik modelleriyle iş giysilerinizi kombinleyebilirsiniz. Aynı zamanda farklı tarzdaki giysileriniz için parlak, altın, gümüş ve mavi gibi birçok renk seçeneği mevcuttur. Ayağınızın konforundan vazgeçmeden şıklığınızı taçlandırabilirsiniz.

Ortopedik terlik bayan ayak anatomisi için özel olarak tasarlanır. Terlik bandının ayağı ya da bileği tam kavraması gerektiği için kadın terlikleri daha dar yapıdadır. Hem tabanın ayaklarınızdan dışarı taşmaması hem de ayağınıza tam oturması için genelde ayakkabı numaranızdan bir numara küçük kadın terlikleri uygun olur.

Erkek Ortopedik Ayakkabı

Erkek Ortopedik Terlik Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Yazlık ortopedik terlik modellerinin her yanı açık olduğu için ayaklar rahat hava alır. Ancak çorapsız giyildiği için terliğin teniniz ile temas eden bölgeleri terleme yapabilir. Yazlık modellerde özellikle tabanın terlemeye karşı dirençli olması ve hava geçiren bir yapıya sahip olması önem taşır. Bununla birlikte terlik bantları da delikli ya da hava alabilen malzemelerden tercih edilmelidir.

Kışın genelde iç mekanda kullanılan erkek tam ortopedik terlik tasarımlarında ayağınızı sıcak tutacak özelliklere sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Parmaklarınızdan bileğinize kadar ayağı saran modeller, ayaklarınızın sıcaklığının korunmasına yardımcı olur. İçi kürk kaplı ya da yünlü tasarımlar sayesinde çorapsız da ayaklarınız kış gecelerinde sıcak kalır. Bununla birlikte soğuğu engelleyici terlik tabanı, zeminin soğuğunun ayak tabanlarınıza ulaşmasını engeller.

Kışlık ve yazlık indirimli ortopedik terlik modellerinden size en uygununu kolaylıkla seçmek için iki ayağınızla birden denemelisiniz. Ayaklarınız birbiriyle birebir aynı olmadığı için birine tam uyan diğerine rahatsızlık verebilir. İki ayağınıza da konfor sunan ortopedik terlikler ayak sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Siz de uygun fiyat seçenekleri ile sunulan ortopedik terlik modelleri Forelli’de bulabilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Ortopedik Ayakkabının Faydaları Nelerdir?

16 Mayıs 2022
Ortopedik Ayakkabının Faydaları Nelerdir?

Ayak tabanında vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtan, basınç noktalarında destekleyici noktalar bulunan ortopedik spor ayakkabı modelleri, günlük yaşamda üst düzey konfor sağlar.

Forelli Kadın Ortopedik Terlik Modellerini Keşfedin!

13 Mayıs 2022
Forelli Kadın Ortopedik Terlik Modellerini Keşfedin!

Her ortamda zarif ve şık görünmek isteyenler kadınlar için birbirinden farklı tasarıma sahip ortopedik terlik çeşitleri yer alır. Günlük yaşamda ve özel etkinliklerde stilinizi ortaya çıkarmak için ortopedik terlik bayan modellerini tercih edebilirsiniz.

Ortopedik Ayakkabı Nasıl Seçilmelidir ?

11 Mayıs 2022
Ortopedik Ayakkabı Nasıl Seçilmelidir ?

Ortopedik ayakkabılar özel tasarımları ve ayakları destekleyen yapısıyla ayaklarda oluşan hastalıkların önüne geçmek için harika bir seçim olacaktır. Fakat ortopedik ayakkabı seçerken birkaç noktaya dikkat etmek gerekir.

İhtiyacınıza Uygun Tam Ortopedik Ayakkabılar Forelli'de!

06 Mayıs 2022
İhtiyacınıza Uygun Tam Ortopedik Ayakkabılar Forelli'de!

Ayak bölgesinde anatomik sorun yaşayanlar ve bedensel ağrı şikayeti olanlar için tam ortopedik ayakkabı kullanmak çok önemlidir. 

Erkek Ortopedik Ayakkabı Modellerinde Fırsatları Kaçırmayın

29 Nisan 2022
Erkek Ortopedik Ayakkabı Modellerinde Fırsatları Kaçırmayın

Günlük yaşamda ve özel etkinliklerde rahat etmek için ortopedik ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Şık tasarıma sahip en iyi ortopedik spor ayakkabı çeşitleri, gün içinde aktif olmanızı sağlar.

En İyi Ortopedik Spor Ayakkabı Modelleri Forelli'de !

27 Nisan 2022
En İyi Ortopedik Spor Ayakkabı Modelleri Forelli'de !

Ayak yapısının ideal konumda olması ve etkin şekilde desteklenmesi çok önemlidir. Yanlış ayakkabı seçimi ve farklı ayak rahatsızlıkları hayat kalitenizi çok fazla etkiler.

Ortopedik Terlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli

25 Nisan 2022
Ortopedik Terlik Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ortopedik terlik, ayaklarınızı rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Bu özelliğinden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için ortopedik terlik seçimini dikkatle yapmanız gerekir.

En Rahat Ortopedik Erkek Terlik Modelleri

22 Nisan 2022
En Rahat Ortopedik Erkek Terlik Modelleri

Sıcak günlerde ayaklarında sağlık sorunu bulunanlar oldukça konforlu bir gün geçirmek için ortopedik terlik modellerini tercih edebilir. Uzun süre kapalı kalan ayaklar için ortopedik terlikler harika bir seçim olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.