Ortopedik Ayakkabı Nedir?

18 Nisan 2022
Ortopedik Ayakkabı Nedir?

Ayaklar, gün boyu vücudun ağırlığını taşır. Ayak sağlığının bozulduğu durumlarda gündelik aktiviteleri yaparken bile sıkıntı yaşanabilir. Bu yüzden ayak sağlığına dikkat etmek ve koruyucu önlemler almak oldukça önemlidir. Ayak sağlığının korunmasında rol oynayan en önemli etkenlerden biri ayakkabı seçimidir. Yanlış ayakkabı seçimi düz tabanlık, topuk dikeni gibi çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Ortopedik ayakkabı modelleri, ayakların rahat etmesini sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanır. En iyi ortopedik ayakkabı modelleri üretilirken ayağın anatomik yapısı göz önünde bulundurulur. Ortopedik spor ayakkabı çeşitleri, ayak ve ayak bileğini destekleyerek rahat bir şekilde yürümenize olanak sağlar. Tam ortopedik ayakkabı modellerini klasik ayakkabılardan ayıran en önemli detay tıbbi bir amaç doğrultusunda üretilmiş olmasıdır.

Ortopedik Ayakkabı Modelleri

Ortopedik Ayakkabı Modellerinin Özellikleri

Ayakla ilgili sağlık problemi yaşayan kişiler, genellikle şiddetli ağrı çeker ve buna bağlı olarak yürüme bozuklukları ortaya çıkar. Ortopedik ayakkabılar, yürüme bozukluklarını ortadan kaldırmayı amaçlar. En önemli özellikleri ayağı rahatlatma ve hareket kabiliyetini artırma işlevine sahip olmalarıdır. Bunun yanı sıra havalı ortopedik ayakkabı modelleri, kişinin daha rahat yürümesine olanak sağladığı için sırt ve bacak ağrılarına da iyi gelir. Ortopedik ayakkabılar elinizle rahatlıkla bükebileceğiniz kadar esnek bir yapıya sahiptir. Ayakkabıda ayağın rahat etmesine sağlayan bir kavis de yer alır. Ortopedik ayakkabı kullanmaya gereksinim duyan kişilerin genellikle kendilerine özel ortezlere ihtiyacı vardır. Bu yüzden ortopedik ayakkabılarda ortezleri rahatlıkla yerleştirmeyi kolaylaştıran, çıkarılabilir bir iç astar bulunur. Ortopedik ayakkabının topuk kısmı da oldukça sağlamdır ve yürüyüş esnasında ayağın topuk kısmının rahat etmesini sağlar. Tam ortopedik ayakkabı markaları, çeşitli genişlik ve modelde ayakkabı ürettiği için kendinize uygun olan ayakkabıyı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Rahat Ayakkabı

Ortopedik Spor Ayakkabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ortopedik ayakkabı kullanımının ayağa sağladığı birçok fayda vardır. Ancak ortopedik ayakkabı doğru bir şekilde seçilmezse ayak üzerinde olumsuz etkilere sebep olabilir. Ortopedik ayakkabı seçimi yaparken birkaç noktaya dikkat etmeniz en doğru ayakkabıyı seçmenize olanak sağlar. Öncelikle en iyi ortopedik ayakkabı markası diye bir şeyin söz konusu olmadığını aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Birçok farklı tam ortopedik spor ayakkabı markaları, birbirinden kaliteli ayakkabılar üretir. Ortopedik ayakkabı alırken seçtiğiniz modelin esnek yapıda olduğundan emin olmalısınız. Ayakkabı mutlaka ayak numarasına uygun alınmalıdır. Ayak daha rahat eder düşüncesiyle bir numara büyük ayakkabı alma gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca ayaktaki ortopedik soruna doktor tarafından teşhis konulmalı ve ayakkabı seçimi bu doğrultuda yapılmalıdır. Son olarak ayakkabıda ortopedik iç taban bulunmasına dikkat edilmelidir.

Rahat Kadın Ayakkabı

Ortopedik Ayakkabı Fiyatları

Kadın ve erkek ortopedik ayakkabı modelleri, geniş bir model ve fiyat skalasına sahiptir. Bu yüzden ortopedik ayakkabı alırken kendi zevkinize uygun olan modellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ortopedik erkek ayakkabı modelleri, genellikle spor bir görünüme sahiptir ve birçok farklı renk seçeneği bulunur. Ortopedik spor ayakkabı erkek bölümünde klasik görünüme sahip ayakkabılar da vardır. İşte kullanmak için bu tarz ayakkabılara yönelebilirsiniz. Ortopedik spor ayakkabı bayan seçenekleri arasında stilinize hitap eden tasarımlar bulunur. Ortopedik anne ayakkabısı modellerinden genç ayakkabı modellerine kadar çeşitli alternatiflere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Erkek ve kadın ortopedik ayakkabı modelleri tasarlayan markalar her bütçeye hitap edecek uygun fiyatlı ayakkabılar üretir. Bu sayede ortopedik ayakkabı modellerini inceleyip ihtiyacınız olan ayakkabıyı rahatlıkla satın alabilirsiniz. Ortopedik ayakkabı seçimi yaparken doktorunuza danışmanız sağlığınız açısından yararlı olur. Doktorunuz ortopedik ayakkabıyı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda da sizi bilgilendirecektir.

Paylaş :
Blog Yazılarımız

Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

15 Ekim 2023
Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

Rahatlığına önem veren erkekler için pek çok modelde konforlu ve her kombinle uyum sağlayabilecek tarzda spor ayakkabı çeşitleri bulunur. Erkek spor ayakkabı modelleri gündelik her alanda kullanılabilme özelliğine sahip.

En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

11 Ekim 2023
En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

Ortopedik terlikler ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek omurganın ideal pozisyonda olmasını sağlar. Sabo terlik olarak da adlandırılırlar. 

Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

03 Ekim 2023
Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

Yoğun hayat koşullarında ayakların rahat etmesi oldukça önemlidir. Görünümleri normal spor ayakkabılarla benzeşen ortopedik spor ayakkabılar, ayak anatomisine uygun şekilde tasarlanır.

Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

26 Eylül 2023
Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

Sıcak havalarda görünümü geliştirmek için rahat ve aynı zamanda şık erkek terlik modelleri öne çıkar. 

Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

19 Eylül 2023
Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gardıroplarınızdaki ayakkabı seçenekleri de değişmektedir. Sıcak günlerde rahatlık ve konforun ön plana çıktığı terlikler, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alır.

Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

12 Eylül 2023
Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

Sandaletler havanın sıcak olduğu zamanlarda kişiye rahatlık sağlamak için kullanılan ayakkabılardır. Erkek sandaletleri pek çok farklı renkte, desende ve değişik malzemelerden üretilir.

Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

04 Eylül 2023
Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

Topuklu sandalet sevenlerdenseniz vitrinleri süsleyen en yeni topuklu sandalet modelleri tüm yazlık kombinlerde kullanılabilir seçeneklere sahiptir

Ayakta Nasır Neden Oluşur?

21 Ağustos 2023
Ayakta Nasır Neden Oluşur?

Basınç ve sürtünmeye bağlı olarak gelişen ayak nasırları, deri üzerinde kalınlaşmış ve sertleşmiş bölgeler şeklinde ortaya çıkan bir tür ayak rahatsızlığıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.