x

Ortopedik Ayakkabı Nedir?

18 Nisan 2022
Ortopedik Ayakkabı Nedir?

Ayaklar, gün boyu vücudun ağırlığını taşır. Ayak sağlığının bozulduğu durumlarda gündelik aktiviteleri yaparken bile sıkıntı yaşanabilir. Bu yüzden ayak sağlığına dikkat etmek ve koruyucu önlemler almak oldukça önemlidir. Ayak sağlığının korunmasında rol oynayan en önemli etkenlerden biri ayakkabı seçimidir. Yanlış ayakkabı seçimi düz tabanlık, topuk dikeni gibi çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Ortopedik ayakkabı modelleri, ayakların rahat etmesini sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanır. En iyi ortopedik ayakkabı modelleri üretilirken ayağın anatomik yapısı göz önünde bulundurulur. Ortopedik spor ayakkabı çeşitleri, ayak ve ayak bileğini destekleyerek rahat bir şekilde yürümenize olanak sağlar. Tam ortopedik ayakkabı modellerini klasik ayakkabılardan ayıran en önemli detay tıbbi bir amaç doğrultusunda üretilmiş olmasıdır.

Ortopedik Ayakkabı Modelleri

Ortopedik Ayakkabı Modellerinin Özellikleri

Ayakla ilgili sağlık problemi yaşayan kişiler, genellikle şiddetli ağrı çeker ve buna bağlı olarak yürüme bozuklukları ortaya çıkar. Ortopedik ayakkabılar, yürüme bozukluklarını ortadan kaldırmayı amaçlar. En önemli özellikleri ayağı rahatlatma ve hareket kabiliyetini artırma işlevine sahip olmalarıdır. Bunun yanı sıra havalı ortopedik ayakkabı modelleri, kişinin daha rahat yürümesine olanak sağladığı için sırt ve bacak ağrılarına da iyi gelir. Ortopedik ayakkabılar elinizle rahatlıkla bükebileceğiniz kadar esnek bir yapıya sahiptir. Ayakkabıda ayağın rahat etmesine sağlayan bir kavis de yer alır. Ortopedik ayakkabı kullanmaya gereksinim duyan kişilerin genellikle kendilerine özel ortezlere ihtiyacı vardır. Bu yüzden ortopedik ayakkabılarda ortezleri rahatlıkla yerleştirmeyi kolaylaştıran, çıkarılabilir bir iç astar bulunur. Ortopedik ayakkabının topuk kısmı da oldukça sağlamdır ve yürüyüş esnasında ayağın topuk kısmının rahat etmesini sağlar. Tam ortopedik ayakkabı markaları, çeşitli genişlik ve modelde ayakkabı ürettiği için kendinize uygun olan ayakkabıyı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Rahat Ayakkabı

Ortopedik Spor Ayakkabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ortopedik ayakkabı kullanımının ayağa sağladığı birçok fayda vardır. Ancak ortopedik ayakkabı doğru bir şekilde seçilmezse ayak üzerinde olumsuz etkilere sebep olabilir. Ortopedik ayakkabı seçimi yaparken birkaç noktaya dikkat etmeniz en doğru ayakkabıyı seçmenize olanak sağlar. Öncelikle en iyi ortopedik ayakkabı markası diye bir şeyin söz konusu olmadığını aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Birçok farklı tam ortopedik spor ayakkabı markaları, birbirinden kaliteli ayakkabılar üretir. Ortopedik ayakkabı alırken seçtiğiniz modelin esnek yapıda olduğundan emin olmalısınız. Ayakkabı mutlaka ayak numarasına uygun alınmalıdır. Ayak daha rahat eder düşüncesiyle bir numara büyük ayakkabı alma gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca ayaktaki ortopedik soruna doktor tarafından teşhis konulmalı ve ayakkabı seçimi bu doğrultuda yapılmalıdır. Son olarak ayakkabıda ortopedik iç taban bulunmasına dikkat edilmelidir.

Rahat Kadın Ayakkabı

Ortopedik Ayakkabı Fiyatları

Kadın ve erkek ortopedik ayakkabı modelleri, geniş bir model ve fiyat skalasına sahiptir. Bu yüzden ortopedik ayakkabı alırken kendi zevkinize uygun olan modellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ortopedik erkek ayakkabı modelleri, genellikle spor bir görünüme sahiptir ve birçok farklı renk seçeneği bulunur. Ortopedik spor ayakkabı erkek bölümünde klasik görünüme sahip ayakkabılar da vardır. İşte kullanmak için bu tarz ayakkabılara yönelebilirsiniz. Ortopedik spor ayakkabı bayan seçenekleri arasında stilinize hitap eden tasarımlar bulunur. Ortopedik anne ayakkabısı modellerinden genç ayakkabı modellerine kadar çeşitli alternatiflere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Erkek ve kadın ortopedik ayakkabı modelleri tasarlayan markalar her bütçeye hitap edecek uygun fiyatlı ayakkabılar üretir. Bu sayede ortopedik ayakkabı modellerini inceleyip ihtiyacınız olan ayakkabıyı rahatlıkla satın alabilirsiniz. Ortopedik ayakkabı seçimi yaparken doktorunuza danışmanız sağlığınız açısından yararlı olur. Doktorunuz ortopedik ayakkabıyı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda da sizi bilgilendirecektir.

Blog Yazılarımız

Özel Olarak Geliştirilen Bayan Ortopedik Spor Ayakkabıları

12 Ağustos 2022
Özel Olarak Geliştirilen Bayan Ortopedik Spor Ayakkabıları

Destekleyici, ayağa tam oturan ayakkabılar, insanları ayakta ve hareket halinde iken ağrısız tutma konusunda oldukça önemli bir rol oynar. 

Ayak Kemik Çıkıntısı Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

10 Ağustos 2022
Ayak Kemik Çıkıntısı Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Ayak başparmağında ortaya çıkan deformasyon neticesinde oluşan kemik çıkıntısı hareket kabiliyetini kısıtlayan bir problemdir. Latince adı olan Halluks Valgus ayaktaki şekil bozukluğunu ifade ederken, yumru şeklinde dışarı çıkan kemiğe Bunyon adı verilir.

Rahat Ayakkabı Seçmenin Önemli Püf Noktaları

08 Ağustos 2022
Rahat Ayakkabı Seçmenin Önemli Püf Noktaları

Ayaklar da tıpkı her insan gibi eşsizdir,  çünkü her ayak şekil, genişlik ve hacim açısından farklılık gösterir. Bu nedenle doğru ve rahat ayakkabı seçimi herkes için oldukça önemlidir. Tüm gün ayakta çalışmıyor olsanız dahi ayakkabıların rahat olması gerekir.

En Rahat Erkek Ortopedik Terlik Tavsiyeleri

05 Ağustos 2022
En Rahat Erkek Ortopedik Terlik Tavsiyeleri

Ortopedik ayakkabılar yaz-kış ayaklarınızın konforunu maksimum seviyede tutmak için tasarlanır. Ortopedik terlikler ise yaz ayları için ekstra havalandırma sunar ve ayak şeklinize uyum sağlayarak rahat etmenize yardımcı olur.

Halluks Valgus Ağrısına İyi Gelen Ortopedik Ayakkabılar

03 Ağustos 2022
Halluks Valgus Ağrısına İyi Gelen Ortopedik Ayakkabılar

Halluks, ayak başparmağının latince karşılığıdır. Halluks Valgus ise ayak başparmağının diğer parmaklara doğru yönelmesi sonucu oluşan bir anomalidir. Bu sağlık sorununda ayak başparmağının kemiği dışa doğru çıkıntı yapar ve normal bir ayakkabı giymeyi zorlaştırır.

Ortopedik Ayakkabılar Düz Tabanlığı Önlüyor mu?

01 Ağustos 2022
Ortopedik Ayakkabılar Düz Tabanlığı Önlüyor mu?

Ayaklar vücudun temel dayanaklarıdır ve ayaklarda meydana gelen rahatsızlıklar, tüm yaşam kalitenizi etkileyebilir. Dikkat edilmediğinde ise problemler daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Düz taban da ayaklarda oldukça sık rastlanan problemlerden biridir.

Bunyon Nedir ? Bunyon Nasıl Anlaşılır ? | Ayak Sağlığı

30 Haziran 2022
Bunyon Nedir ? Bunyon Nasıl Anlaşılır ? | Ayak Sağlığı

Bunyon ayak başparmağı tabanındaki eklemde meydana gelen kemikli yumrudur. 

Ortopedik Tabanlık İşe Yarıyor mu? Çeşitleri Nelerdir?

29 Haziran 2022
Ortopedik Tabanlık İşe Yarıyor mu? Çeşitleri Nelerdir?

Günlük tempoya rahat bir şekilde devam edebilmek için ayak sağlığına önem vermeniz gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.