İş Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

25 Mart 2022
İş Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Gününüzün çok büyük bir bölümünü geçirdiğiniz bir işte ayak konforu için uyumu ve rahatlığı yakalamanız son derece önemlidir. Uygun olmayan bir iş ayakkabısı giymeniz, sırt, ayak, ayak bileği, diz ağrısı ve çok daha fazlasına sebep olabilir. Bu nedenle sağlığınızı ve rahatınızı riske atmamak için iş ayakkabılarınızı doğru seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

Rahat İş Ayakkabısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En iyi iş ayakkabısı alırken, uyum çok önemlidir. Ayakkabılarınız, ayağınıza oturmalı ancak parmaklarınız sürtünmeden veya sıkışmadan ayakkabının içinde rahatça hareket edebilmelidir. Aynı zamanda doğru ayakkabı ile birlikte doğru çorapları giymek gerekir. Daha fazla konfor için antimikrobiyal ve nem emici çorapları seçmek isteyebilirsiniz. Doğru çorabı seçmek sürtünmeyi azaltarak sizi daha uzun süre rahat ettirir. En konforlu iş ayakkabısı seçimi için aşağıda bulunan ipuçlarını dikkate alabilirsiniz. Bunlar:

• Ayaklarınızın en büyük olma eğiliminde olduğu zamanlarda alışverişe çıkın.

Alışveriş sırasında alacağınız ayakkabı ile giymeyi planladığınız çorabı giyin.

En uygun olanı bulmak için farklı numaraları deneyin.

Almayı düşündüğünüz ayakkabı ile mağaza içerisinde yürüyerek biraz zaman geçirin.

Ayakkabı eğer bağcıklı ise, giymeden önce bağcıklarını tamamen açın ve en iyi uyumu elde etmek için yeniden bağlayın.

Belirli ayakkabılar belirli iklimlere daha uygundur. Yazlık iş ayakkabısı seçimlerinizde yürürken, topuğunuz ayakkabıdan çıkmamalıdır. Ayak parmaklarınızın önünde her zaman uygun boşluk olmalıdır. Ayak yan kısımları ağrılı bir baskı hissetmemelidir. Ayak parmaklarınız öne kaymamalı veya ayakabının ucuna çarpmamalıdır.

Ayakkabının iç malzemelerinin ayağınıza sürtünmediğinden veya batmadığından emin olun.

Ayaklarınız genişse ayağınıza çok dar gelen bir ayakkabıya ayağınızı sığdırmaya çalışmayın. Aynı zamanda numaranızı da büyütmeyin.

İş ayakkabısı seçimlerinizi çok daha rahat yapmak için kullanıcıların, rahat iş ayakkabısı tavsiye yazılarını da okuyabilirsiniz. En konforlu iş ayakkabısı seçiminizi yaptıktan sonra stili düşünmenin zamanı gelir. Ayakkabı seçimleriniz, iş yerinde nasıl bir izlenim bırakmak istediğinize de bağlıdır. Birçok renk ve stilde mevcut olan ortopedik iş ayakkabısı modelleri arasından alternatif bulmak oldukça kolaydır.

Son olarak, her markanın aynı şekilde ayağınıza uyum sağlamayacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Erkek Comfort Ayakkabı

Ayakta Çalışanlar Ayakkabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Genellikle ayakta kalmanızı gerektiren bir işte çalışıyorsanız, aralıksız saatlerce ayakta durmak, vücudunuzda ciddi zararlar yaratabilir. Çünkü gün boyu tüm ağırlığınızı desteklemek için ayaklarınızı, kaslarınızı, sırtınızı, boynunuzu ve eklemlerinizi zorlarsınız. Gün içerisinde uzun süreler boyunca ayakta durmanın olumsuz etkilerini önlemenin yolları vardır. Bu yollardan en iyisi, uygun ayakkabıyı seçmek ve giymektir. Bütün gün ayakta durmak için tasarlanan ortopedik ayakkabı modelleri, çalışanlara yalnızca hak ettikleri ekstra rahatlık seviyelerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda kaslarda, eklemlerde oluşabilecek sağlık sorunları  riskini de etkin bir şekilde azaltır. Peki, tüm gün ayakta çalışanlar için ayakkabı seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir? Bu sorunun cevapları şu şekilde sıralanabilir:

Hafiflik: Bütün gün ayakta durduğunuzda, yorgunluk kaçınılmazdır. Kısa adımlar bile yorucu uzun kilometrelere dönüşebilir. Bu nedenle ayaklarınızı gereksiz ağırlıklardan korumak için hafif yapıya sahip ayakkabılar seçtiğinizden emin olmalısınız.

Dayanıklılık: Bir noktada durmak, ayakkabınızın belirli kısımlarına aşırı miktarda baskı uygular. Bu açıdan uzun süre dayanacak şekilde yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş iş ayakkabıları satın aldığınızdan emin olmalısınız.

Destek: Bütün gün ayakta duran insanların kırılgan tendonları ve bağları zarar görebilir.  Düz tabana sahip ayakkabılar, tüm gün ayakta durmak için ideal olmayan tasarımlardır. İş yerinde giydiğiniz ayakkabıların tüm stresi ve ağrıyı uzak tutmak için yeterli desteği sunduğuna dikkat etmelisiniz.

Ekstra Dolgu ve Yastıklama: Rahat bir dinlenme yüzeyi sağlamak için ayakkabılarınızın iç kısımlarının yastıklı olması önemlidir. Sadece ayaklarınızı rahat tutmakla kalmadan, aynı zamanda serin ve taze hissettiren jel ekleri de kullanabilirsiniz.

Nefes Alabilirlik: Ayağınız tüm gün boyunca aktif kalacağı için, mümkün olduğunca fazla dayanıklılık sağlayan bir ayakkabıya sahip olmak gerekir. Uygun havalandırma, ayaklarınız için çok elverişli bir ortam yaratan havanın serbest dolaşımına izin verir.

Şok Emici Tabanlar: İşte uzun süre ayakta kalan insanlar, enerjinin ayağa geri dönmesini sağlayabilecek ayakkabılar seçmelidir. Etkili bir taban olmadan ayaklarınız sadece sert zeminle karşı karşıya kalır ve bu da ayak sağlığına zarar verir.

Rahat Ayakkabı Modelleri

Sonuç olarak, iş için sağlıklı ayakkabı seçimi, sizi işyerinde daha rahat ve güvende tutar. Bu açıdan ayak sağlığı ve genel sağlığınız için bir çift tam ortopedik ayakkabı tercih etmek her zaman iyi bir seçimdir. Siz de kadın ortopedik ayakkabı ve erkek ortopedik ayakkabı modellerini hemen inceleyebilir, oluşabilecek ayak sorunları riskini en aza indirebilirsiniz.

Paylaş :
Blog Yazılarımız

Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

15 Ekim 2023
Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

Rahatlığına önem veren erkekler için pek çok modelde konforlu ve her kombinle uyum sağlayabilecek tarzda spor ayakkabı çeşitleri bulunur. Erkek spor ayakkabı modelleri gündelik her alanda kullanılabilme özelliğine sahip.

En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

11 Ekim 2023
En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

Ortopedik terlikler ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek omurganın ideal pozisyonda olmasını sağlar. Sabo terlik olarak da adlandırılırlar. 

Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

03 Ekim 2023
Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

Yoğun hayat koşullarında ayakların rahat etmesi oldukça önemlidir. Görünümleri normal spor ayakkabılarla benzeşen ortopedik spor ayakkabılar, ayak anatomisine uygun şekilde tasarlanır.

Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

26 Eylül 2023
Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

Sıcak havalarda görünümü geliştirmek için rahat ve aynı zamanda şık erkek terlik modelleri öne çıkar. 

Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

19 Eylül 2023
Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gardıroplarınızdaki ayakkabı seçenekleri de değişmektedir. Sıcak günlerde rahatlık ve konforun ön plana çıktığı terlikler, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alır.

Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

12 Eylül 2023
Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

Sandaletler havanın sıcak olduğu zamanlarda kişiye rahatlık sağlamak için kullanılan ayakkabılardır. Erkek sandaletleri pek çok farklı renkte, desende ve değişik malzemelerden üretilir.

Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

04 Eylül 2023
Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

Topuklu sandalet sevenlerdenseniz vitrinleri süsleyen en yeni topuklu sandalet modelleri tüm yazlık kombinlerde kullanılabilir seçeneklere sahiptir

Ayakta Nasır Neden Oluşur?

21 Ağustos 2023
Ayakta Nasır Neden Oluşur?

Basınç ve sürtünmeye bağlı olarak gelişen ayak nasırları, deri üzerinde kalınlaşmış ve sertleşmiş bölgeler şeklinde ortaya çıkan bir tür ayak rahatsızlığıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.