Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Her Adımda Rahatlık Sunan Ortopedik Spor Ayakkabıları
15.08.2022

Her Adımda Rahatlık Sunan Ortopedik Spor Ayakkabıları

Bütün gün vücudunuzun ağırlığını taşıyan ayaklarınız için ortopedik spor ayakkabı seçimi yaparak rahat bir gün geçirmeniz mümkün. Sağlığınızı yakından ilgilendiren ayakkabı tercihini, ayağınızın yapısına uygun bir modelden yana kullanmanın faydalarını kısa sürede fark edebilirsiniz.

Ayak Sağlığını Koruyan En İyi Ortopedik Spor Ayakkabı Modelleri

Özellikle ayak bölgesinden tıbbi rahatsızlık geçirenlere tavsiye edilen ortopedik spor ayakkabılar, ayağın anatomik yapısına uygun şekilde üretilmiştir. Çalışırken ayakta durmak zorunda olan kişilerde ve sporcularda sık sık ortaya çıkabilen ortopedik hastalıkların ilerlemesi, uygun ayakkabı seçimi sayesinde önlenebilir. Günlük giyilen spor ayakkabılar ile egzersiz için tasarlanmış sporcu ayakkabıları arasında farklılıklar vardır.

Ortopedik Spor Ayakkabı

Rutin Kullanım için Bay ve Bayan Günlük Rahat Ayakkabı Modelleri

Günlük ayakkabı satın alınırken genellikle en çok önem verilen konu, ayakkabının stili ve kıyafetlerle birlikte nasıl göründüğüdür. Oysa daha fazla dikkat edilmesi gereken, ayakkabının içinde rahat hareket edebilmek olmalıdır. Ortopedik spor ayakkabı, vücut ağırlığının ayaklara yaptığı baskıyı belli bir noktada toplamaz ve ayak tabanına yayılmasını sağlar. Bu şekilde ayaklarda oluşabilecek ağrı ve deformasyonların önüne geçebilirsiniz. Konforlu bir yürüyüş yapmak istiyorsanız, rahat spor ayakkabı giymeniz gereklidir.

Erkek Ortopedik Spor Ayakkabı

Antrenmanlar için Ortopedik Spor Ayakkabı Modelleri

Spor bazı insanların yaşamında günlük aktiviteden öte yaşam tarzı, profesyonel kaygılarla yürütülen bir meslek olabilir. Bu durumda yapılan spora uygun kıyafet ve ayakkabı seçimi büyük önem taşır. Ayakkabı markaları, her spor türüne göre en aktif çalışan noktaları hesap ederek rahat hareket imkanı sağlayan, sakatlık riskini minimuma indirebilecek modeller tasarlarlar. Bu tarz ortopedik spor ayakkabılarda taban yapısı, hedef kitleye uyacak şekilde ince veya kalın, sert ya da esnek olabilir. Basketbol ayakkabılarının düz tabanlı olması dengede kalmayı sağlayarak bilek dönmesi gibi istenmeyen durumları engelleyebilir. Koşu ayakkabıları ise hızlı hareket edebilmek için esnek olmakla birlikte, antrenman yapılan zeminin yapısına göre farklılık gösterebilir. Dikişsiz üst taban kullanılan modellerde sürtünme, aşınma gibi etkiler en aza iner.

Kadın Ortopedik Spor Ayakkabı

Neden Rahat Spor Ayakkabı Tercih Edilmeli?

Ayaklar vücutta bacaklar, kalça ve sırt başta olmak üzere, iskelet ve kas sistemimizin birçok bölgesiyle bağlantılıdır. Ayaklardan kaynaklanabilecek sorunlar, farklı uzuvları da etkileyerek daha büyük problemlere yol açabileceğinden, rahat spor ayakkabı seçimi sağlık açısından gereklidir. Örneğin iyi kemer desteğine sahip bir ortopedik erkek spor ayakkabı tercih ederseniz dizler, kalça ve bel kısımlarındaki baskı azalacaktır. Ayak tabanını belli noktalardan destekleyen, ayağa tam oturan ve doğal malzemeden üretilen ortopedik spor ayakkabı yardımıyla; sırt, bacak ve ayak ağrıları hafifler. Bunun yanında kan dolaşımını düzenleyici etkisiyle varis oluşumu azalır; ayağın hava almasını sağlayan dokusu sayesinde ise bakteri ve mantar oluşumu önlenir.

Ortopedik Spor Ayakkabı Fiyatları

En Rahat Spor Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Diyelim ki aklınızda farklı spor ayakkabı seçenekleri var ve hangisinin daha konforlu olduğu konusunda kararsızsınız. Bu durumda, kadın ve erkek rahat ayakkabı modellerinde bulunması gereken özelliklere göre seçim yapabilirsiniz.

Ayağı sarabilen, sıkmayan veya bol gelmeyen modeller tercih edilmeli.

Ayakkabı elle bükülebilecek esnek bir formda olmalı.

Ayakkabının dayanıklı malzemeden üretilmesine dikkat edilmeli.

Baş parmak ile ayakkabı ucu arasında yarım cm kadar boşluk olmalı.

Ayağın nefes almasına imkan veren yapıda ayakkabılar seçilmeli.

En İyi Ortopedik Ayakkabı

Şık Tasarımlar Sunan Tam Ortopedik Spor Ayakkabı Markaları

Ortopedik yürüyüş ayakkabısı kadın ve erkek modelleri incelenirken, satıcının ne kadar güvenilir olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bilinen markalardan alışveriş yapmak, olası dolandırıcılıklardan korunmanızı sağlar. Ortopedik ayakkabı sektöründe uzman firmalardan Forelli, rahatlığı estetikle buluşturarak kaliteli ve hesaplı ürünler sunmaya uzun yıllardır devam etmektedir. Farklı renk ve modellerde, tarzınıza uygun birçok ortopedik spor ayakkabı erkek ve kadın tasarımlarıyla Forelli’de aradığınızı bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.