Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Halluks Valgus Ağrısına İyi Gelen Ortopedik Ayakkabılar
03.08.2022

Halluks Valgus Ağrısına İyi Gelen Ortopedik Ayakkabılar

Ayağa zarar verebilecek bu kemik çıkıntısı, ağrı ve daha fazla deformasyona yol açabilir. Hem genç yaşta hem de yaş ilerledikçe ortaya çıkabilen Halluks Valgus yanlış ayakkabı seçiminden de kaynaklanabilir. Kemik çıkıntısına ise bunyon denir. Bu bunyon dar ayakkabılar nedeniyle basınca maruz kalır ve tahriş olarak ağrıya ve dolayısıyla yürüme zorluklarına neden olabilir. Halluks Valgus için özel üretilen rahat spor ayakkabı ve ortopedik destekli ayakkabılar gün boyu daha konforlu hissetmenize yardımcı olur ve ayaklarınız için yeterli alan sunduğunda problemin ilerlemesini önleyebilir.

Halluks Valgus Ayakkabısı Özellikleri ve Seçimi

Geniş ve alçak topuklu ayakkabılar Halluks Valgus için önerilen ayakkabılar arasındadır. Ancak bedeninizden daha büyük bir ayakkabı almak kısa zamanda rahat etmenize yardımcı olsa da topuk aşınması gibi başka problemlere sebep olabilir. Bu nedenle Halluks Valgus şikayeti olanlar için önerilen ayakkabılar kemik çıkıntısını sıkıştırmayan ve parmaklara yeterli alan sağlayan Halluks Valgus ayakkabı modelleridir. Bunyonları sıkıştırmayan Halluks Valgus ayakkabısı özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

- Geniş bir buruna sahiptir ve bunyon kısmı esnek, yumuşak ve aynı zamanda dayanıklıdır.

- Erkek ve kadın ortopedik ayakkabı modellerinde olduğu gibi hafif ve esnek malzemelerden yapılır. Bu nedenle ayaklarınızı ve özellikle bunyonunuzu tahriş etmez.

- Kullanılan orijinal ve doğal deri sağlıklı hava akışı sağlar ve ayaklarda bakteri ve koku oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

- Anatomik yapısı ile hem bunyonu korur hem de ayağın yapısını destekler.

- İç taban değiştirilebilir özelliktedir ve comfort yapısı ile ayak kemerini de destekler.

- Rahat ayakkabı modelleri gibi tabanları özel kaymaz malzemeden yapılır ve darbe emici özelliğe sahiptir.

Halluks Valgus Ayakkabı Seçimi

Kemik çıkıntısı olanlara özel üretilen Halluks Valgus ayakkabı seçimi ortopedik ayakkabılarla hemen hemen aynıdır. Kadın ve erkek ortopedik ayakkabı özelliklerinin büyük bir kısmına sahip olan Halluks Valgus ayakkabısı seçiminde ilk dikkat edilecek husus ayakkabı bedenidir. Beden başta olmak üzere ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktalar ise şöyledir:

Bunyonu koruyacak özelliğe sahip olan bu ayakkabılarda yanlış beden seçimi ayaklarınızı yeteri kadar korumaz ve daha çok zarar verebilir. Bu nedenle her iki ayağınızın ölçüsünü bilmeli ve büyük ya da kemik çıkıntısı daha fazla olan ayağınıza göre alışveriş yapmalısınız. Çünkü her insanın sağ ve sol ayağı birbirinden az da olsa farklıdır.

Yumuşak ve esnek bir malzemeye sahip olduğundan emin olmak gerekir. Sert ayakkabılar bunyonu tahriş eder ve ilerlemesine sebep olabilir.

Halluks Valgus spor ayakkabı ya da klasik modellerde üretilebilir. Bu nedenle stilinize ve giyim alışkanlıklarınıza uygun bir model seçebilirsiniz.

Halluks Valgus için Spor Ayakkabı Modelleri

Poliüretan dış taban ile desteklenen kaymaz tabanlı Halluks Valgus spor ayakkabısı modelleri şık görünümleri ile klasik ortopedik ayakkabılardan farklıdır. Ortopedik ve özel ayak problemleri için üretilen ayakkabılar, orijinal deri ve nefes alan malzemelerden yapılır. Bu nedenle günlük kullanımdan yürüyüşe ve egzersizlere kadar son derece uygundur.  Bağcık kapamalı spor ayakkabı çeşitleri ayak kalınlığınıza göre ayar yapmanıza izin verir ve oldukça rahat bir kullanım sunar. Yumuşak saya tasarımı kemik çıkıntısına baskı yapmaz ve tahrişe sebep olmaz. Aynı zamanda nefes alan bu ayakkabılar tüm gün giyilebilir. Siyah, krem, kahverengi gibi nötr renklerde üretilen en iyi ortopedik ayakkabı modelleri tüm gardırobunuza uyum sağlar ve kıyafetlerinizle mükemmel eşleşir.

Siz de stilinizden ödün vermeden son derece şık ve rahat ortopedik, Halluks Valgus ayakkabılarına sahip olmak isterseniz Forelli ayakkabı koleksiyonlarına göz atabilirsiniz. Forelli'nin herkese hitap eden ortopedik ayakkabı fiyatları sayesinde tüm ortopedik ürünler arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.