Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri
11.10.2023

En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

Ortopedik Terlik Nedir?

Ortopedik terlikler ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek omurganın ideal pozisyonda olmasını sağlar. Sabo terlik olarak da adlandırılırlar. Hareket kabiliyetini üst seviyelere çıkarırken çalışma konforunu da oldukça yükseltirler. Pek çok kişi yanlış terlik seçimi yapmaktan muzdariptir. Gün sonunda buna bağlı eklem, ayak ve bacak ağrıları meydana gelebilir.

Ortopedik Terlik Özellikleri Nelerdir?

Ortopedik terlikler eklem ve duruş ağrılarına iyi gelirken sağlıklı bir duruş elde etmenizi sağlar ve yüksek rahatlık sunan basınç noktalarıyla gün içindeki hareketlerinizde daha az yorulmanıza yardımcı olur. Sıcak yaz günlerinde ayağınızın kapalı kalması su toplamasına, yaralanmalara ve iltihaplara sebep olabilir. Yazlık terlikler bu gibi şikayetleri azaltır. Ortopedik terlikler hava geçiren bir yapıya sahiptir ve ayağın terlemeye karşı dirençli olmasını sağlar. Bu sayede özellikle sıcaktan bunalan ayaklar rahat nefes alabilirler ve mantar gibi enfeksiyon riskleri de en aza indirgenmiş olur. Kış aylarında içi yünlü ortopedik terlikler tercih edilebilir. Ortopedik terlik, kalın tabanı sayesinde sert zeminin hissedilmesini önler. Ayak fizyolojisine uygun seçilen bir ortopedik terlik gün boyu rahatlık ve konfor sağlar. Bu yüzden doğru terlik seçimi çok önemlidir. Terliğiniz günlük hayatınızda size eşlik ederken alışverişte, sosyal etkinliklerinizde, gezilerinizde, okulda ve işte giydiğiniz kıyafetlerinizle uyumlu olmalıdır. Alabileceğiniz çok fazla ortopedik terlik modeli vardır. Siz de ayak yapınıza en uygun terlik çeşidini bularak günlük hayatınıza konfor taşıyabilirsiniz.

Ortopedik Terlik Modelleri Nelerdir?

Her kesime hitap eden çeşitli stillerde tasarlanmış ortopedik terlik modelleri mevcuttur. Yaz aylarında ayakkabı giymeyi sevmiyor, terlik tercih ediyorsanız şık ortopedik terlikleri zevkinize göre kombinlerinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Model seçerken karar vermeniz gereken ilk şey, terliği hangi mekanda giyeceğinizdir. Ev ortamında kullanmak için bir terlik alıyorsanız ince tabanlı ve yumuşak üst yüzeyli bir modeli seçmelisiniz. Dışarıda kullanmak için alacağınız terlik kalın tabanlı olmalıdır. Bu sayede yoldaki sertlik ve pürüzlerin ayakta hissedilmesi önlenir. Kapalı, açık, parmak arası, çapraz bantlı, tek bantlı terlikler kombinlerinizle bütünlük sağlayıp şık görünmenizde etkiliyken ortopedik özellikleriyle de rahat etmenize yardımcı olur. İş giysilerinizle nubuk ve deri modelleri kombinleyebilirsiniz. Mantar tabanlı ortopedik terlikleri darbeye karşı dayanıklılık ve esnek taban özellikleriyle tatillerde, taşlı deniz sahillerinde ve plajlarda tercih edilebilir. Şık parmak arası terlikler; etek, elbise ve pantolonlarla kombinlenebilir. Özellikle iş yerlerinde kullanmak için üzeri delikli veya kapalı rahat terlik modelleri tercih edilebilir.  Çapraz bantlı ortopedik terlikler ayağın üst kısmını daha fazla açıkta bırakarak iyi bir tutuş sağlar, pantolon ve şortarınızla kullanmada kombin bütünleyici özelliktedir. Kahverengi, krem, siyah, mavi, beyaz gibi geniş renk yelpazesiyle ve çeşitli desen özellikleriyle yazlık ortopedik terliklerden bütçenize ve isteğinize uygun olanı seçebilirsiniz.

İyi ve Rahat Bir Ortopedik Terlik Nasıl Olmalı?

İyi bir ortopedik terliğin en önemli özelliği ayak şeklinizle uyumlu olmasıdır. Günlük hayatta, iş ve ev ortamlarında uzun saatler ayakta duran kişiler için ayak sağlığını korumak elzemdir. Bu noktada üzerine gün boyu yük binen ayaklar, seçeceğiniz rahat terlik modeliyle rutininize devam etmenizi sağlar. Ortopedik terlikler ayak anatomisi için özel olarak tasarlanır. Kas, sinir sistemi ve eklem dokularının sağlıklı bir şekilde hareket etmesini destekler. Terliği seçerken ayağınızın terlikten taşmaması ve terliğin ayağınıza tam oturması önemlidir. Kendinize uygun terlik modeli seçeceğiniz gün ayakta fazla durmamış olmanız önemlidir. Tüm gün ayakta durduğunuzda şişkinlik oluşabilir ve ayak numaranıza uygun olmayan bir terlik alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.