Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
En iyi 5 Erkek Ortopedik Ayakkabı Tavsiyesi!
17.06.2022

En iyi 5 Erkek Ortopedik Ayakkabı Tavsiyesi!

Günlük hayatın koşturmacasında uzun saatler ayakta kalma sonucunda ayaklarda pek çok sorun oluşabilir. Yeteri kadar özen gösterilmeden yapılan yanlış ayakkabı seçimi de bu etkiyi daha da artırarak ayak bölgesinde su toplaması, yaralanma ve iltihaplanma gibi sorunlar meydana getirebilir. Bunu önlemenin yolu ise ayak yapısına uyumlu özellikleri olan ortopedik ayakkabılar kullanmaktır. Ayak anatomisine özel olarak üretilen bu ayakkabılar kas, sinir sistemi ve eklem dokularının sağlıklı şekilde hareket etmesini destekleyerek konforlu bir deneyim vadeder.

Erkek Ortopedik Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

Ortopedik ayakkabı alışverişinde doğru modeli belirlemek her zaman kolay olmayabilir. Ayaklarında hareket kabiliyetini etkileyecek sorunları olan ve sık sık ayak ağrısı problemi yaşayanların ayakkabı seçimine özen göstermesi gerekir. Ortopedik ayakkabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Ortopedik ayakkabı seçerken modelin yumuşak bir yapıda olması önemlidir. Sert malzemelerden üretilen ayakkabılar, ayaklarda çeşitli sorunlar meydana getirebilir. Bunların başında yara ve su toplaması gibi bazı komplikasyonlar bulunur.

Elle bükülebilecek kıvama sahip yumuşak özellikler sergileyen modeller, ayakkabının rahatlık için yumuşatıldığı anlamına gelir. İyi tasarlanmış kavisli orta ve dış taban yapısı bu ayakkabı modellerinde son derece önemlidir.

Çıkarılabilir iç astarlar çeşitli ayak sorunları olanlar için ekstra materyallerin kullanımını destekler.

ortopedik erkek ayakkabı taba

Ortopedik Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ortopedik ayakkabı seçiminde aşağıdaki noktalara dikkat ederek doğru seçimler yapabilirsiniz:

Ortopedik ayakkabı seçerken modelin esnek olması kullanım sırasında rahatlık bakımından önemlidir.

Ortopedik ayakkabı satın alırken ayak baş parmağı ile ayakkabı arasında yarım santimetre boşluk olmasına dikkat edilmelidir. Yan ve arka kısımların ise ayağı kavrayacak şekilde olması önemlidir.

Ayakkabıda ortopedik iç taban bulunup bulunmadığına dikkat edilmesi gerekir.

Ortopedik ayakkabı seçiminde ayaktaki sorun doktor tarafından net bir şekilde belirlenmeli ve model buna uygun özelliklerde seçilmelidir.

Ortopedik ayakkabıların özelliklerinin yanı sıra tasarım detayları ve rengi de kolay kullanım ve kombin yapabilme noktasında etkilidir.

Nefes alan kumaşla tasarlanan modeller arasından seçim yapmak kullanım sırasında mantar gibi istenmeyen hastalıkların oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

ortopedik erkek ayakkabı siyah

En İyi 5 Erkek Ortopedik Ayakkabı Modeli

1.Ayer-G Comfort Erkek Ayakkabı: For Comfort teknolojisinin ekstra konfor özellikleri ile tasarlanan model, nefes aldıran yapısı sayesinde ayaklarınızın gün boyu hava almasını sağlayarak nemden etkilenmesini önler. Yorgunluğu engelleyen taban yapısına sahip modelle günlük koşturmacalarınızda ideal bir deneyim yaşayabilirsiniz.

2.Broks-H Comfort Erkek Deri Ayakkabı: Hakiki deriden üretilen tam ortopedik ayakkabı modeli, klasik görünümü ile ofis şıklığı için tercih edilebilir. Maksimum darbe önleyici tabanı ile günlük stilinize başarılı bir şekilde eşlik eder.

3.Sorel-G Comfort Erkek Spor Ayakkabı: Ortopedik spor ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan model, For Comfort teknolojisi sayesinde ayaklardaki hava akımını dengeler. Dış taban kısmı Memory Foam teknolojisine sahip olan ürün, günlük hayatta konforu üst seviyeye taşır.

4.RIO-G Comfort Erkek Ayakkabı: For Comfort teknolojisi ile üretilen, aynı zamanda en iyi erkek ortopedik ayakkabı modellerinden biri olan ürün, sportif stili ile sosyal aktiviteler ve casual ofis günleri için idealdir. Ventosa taban teknolojisi ile zenginleştirilen ayakkabı, farklı zeminlerde kaymaz taban özelliği ile rahatlık vadeder.

5.NERTON-G Comfort Erkek Ayakkabı: Gerçek deriden üretilen ve klasik ayakkabılar arasında bulunan model, yorucu iş günleri için tercih edilebilir. Tam ortopedik özelliklere sahip ayakkabı; darbe önleyici, kaymaz taban ve hafıza tabanlık gibi nitelikleri ile kullanıcılarına konfor sunar.

En iyi ortopedik ayakkabı markaları arasında olan Forelli’nin geniş ürün yelpazesinden favori modellerinizi belirleyerek hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede birbirinden kaliteli ve şık ortopedik ayakkabılarla ayak sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.