Ayak Kemik Çıkıntısı Olanlar Nasıl Ayakkabılar Giymeli?

09 Eylül 2022
Ayak Kemik Çıkıntısı Olanlar Nasıl Ayakkabılar Giymeli?

Yanlış ayakkabı kullanımları, yaralanmalara veya rahatsızlıklara neden olabilir. Bu durumda gün içerisinde hareketlerinizin kısıtlanmasına sebep olur. Yani doğru ayakkabı seçimi hayat kalitenizi etkiler. Peki bu seçimleri yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Doğru  ayakkabı nasıl olmalıdır? Kemik çıkıntısı olan kişiler nasıl ayakkabı kullanmalıdır? Gibi kafanıza takılan sorularınız varsa gelin birlikte cevaplandıralım.

Ayağa Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Ayak başparmağınızın yan tarafında bir kemik çıkıntısı varsa, bu durumu ciddiye almalısınız. Ayak üstünde kemik çıkıntısı diye bilinen Halluks Valgus, başparmağa uygulanan baskı yüzünden meydana gelmektedir. Bu baskı da zamanla ayak baş parmağında ağrılara neden olabilir. Bu ağrıları ortadan kaldırabilecek doğru ayakkabı seçimi ise oluşabilecek daha büyük sıkıntıların önüne geçecektir. Ayak kemik çıkıntısı için ayakkabı tercihi bu yüzden önemlidir. Çünkü ayak parmağında ağrı problemleri yaşayan kişilerde zamanla diz ve bel ağrıları görülmektedir. Halluks Valgus’un önlenebilmesi ya da ilerlemesini yavaşlatabilmek için ayakkabı tercihlerinizi ortopedik ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz.

Peki neden ortopedik ayakkabıları kullanmalısınız? Sizler için ortopedik ayakkabıların sağladığı faydalardan ve özelliklerinden bahsettik.

• Ortopedik ayakkabılar, vücudunuzun ayaklarınıza yaptığı basıncı azaltır. Bu sayede yorgunlukların önüne geçer.

• Duruş bozukluklarını düzeltir ve omurgada ideal duruşu sağlar.

• Ortopedik ayakkabıların üretiminde deri kullanılır.

• Ayaklardaki kavisli kısmı destekleyici bombeye sahiptir.

• Ortopedik ayakkabıların zeminleri, zemin sertliğine göre ayarlanmıştır.

• Ayağın nefes almasını sağlar. Bu sayede mantar ve enfeksiyon oluşumunu engeller.

• Ayak ve bacaklardaki kasların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar.

Kadın Ortopedik ve Erkek Ortopedik Ayakkabı Nereden Alınır?

Baş parmaklardaki çıkıntılar, erkeklere nazaran kadınlarda daha sık rastlanan bir durum olduğu düşünülür. Özellikle sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabıları tercih eden kadınlarda oluşma riski daha fazla olduğu gözlemlenmiştir. Bazı kişilerde genetik olarak oluşan bu ayak çıkıntısı, çoğu kişide de yanlış ayakkabı kullanımı sonucu ortaya çıkabilir. Uzmanlar, bu noktada ortopedik ayakkabı kullanımına dikkat edilmesini önerir. Ortopedik ayakkabı seçiminde ise markanın önemi büyüktür.  Forelli, bu konuda gerekli sağlık standartlarına uygun koşullarda ayakkabılar tasarlamaktadır. Forelli ortopedik ayakkabı markası, çeşitliliği ile hem kadın hem de erkek kullanıcıların taleplerini karşılayabilmektedir. Özellikle yaz aylarının kurtarıcısı olan Forelli, ortopedik terlik ve sandalet modelleri sayesinde rahat bir kullanımın yanında şık bir görünüm de elde etmenizi sağlar. Dilerseniz tercihinizi birbirinden farklı renk seçenekleri olan, esnek yapıya sahip ortopedik spor ayakkabılardan yana da kullanabilirsiniz. Üstelik hafif dokusu sayesinde de gün içerisinde ayağınızı yormayacak ve sanki ayakkabı yokmuş hissi verecektir. Ayrıca her yaşa uygun bakım garantili, %100  deri modelleri de mevcuttur. “Fore Fell” teknolojisine sahip marka, yorgunluk ve ayak şişkinliklerinin de önüne geçer. Farklı kalıp  çeşitliliği ile geniş kalıp ayakkabı bulmakta zorlanan kişilerin de dikkatini çekmiş durumdadır. G,H ve K kalıpları olmak üzere üç çeşit kalıp bulunmaktadır. G kalıp ayakkabılar standart kalıpta üretilir. H kalıp boy ölçüleri, standart kalıpla aynı olup tarak ölçüsü bir numara daha geniş olan kalıptır. K kalıp ayakkabılar ise aynı şekilde standart boy ölçülerinde olup iki numara daha büyük tarak ölçülerine sahiptir. Kullanıcıların dikkatini çeken bir husus da ortopedik ayakkabı fiyatlarıdır. Forelli, bu noktada farklı fiyat seçenekleri ile bütçenize uygun modelleri size sunmaktadır.

Paylaş :
Blog Yazılarımız

Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

15 Ekim 2023
Gündelik Giyim için En Rahat Erkek Spor Ayakkabılar

Rahatlığına önem veren erkekler için pek çok modelde konforlu ve her kombinle uyum sağlayabilecek tarzda spor ayakkabı çeşitleri bulunur. Erkek spor ayakkabı modelleri gündelik her alanda kullanılabilme özelliğine sahip.

En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

11 Ekim 2023
En Şık Yazlık Ortopedik Terlik Modelleri

Ortopedik terlikler ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek omurganın ideal pozisyonda olmasını sağlar. Sabo terlik olarak da adlandırılırlar. 

Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

03 Ekim 2023
Konforlu Adımlar için Ortopedik Spor Ayakkabılar

Yoğun hayat koşullarında ayakların rahat etmesi oldukça önemlidir. Görünümleri normal spor ayakkabılarla benzeşen ortopedik spor ayakkabılar, ayak anatomisine uygun şekilde tasarlanır.

Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

26 Eylül 2023
Erkek Terlik Modellerinde Avantajlı Fiyatlar

Sıcak havalarda görünümü geliştirmek için rahat ve aynı zamanda şık erkek terlik modelleri öne çıkar. 

Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

19 Eylül 2023
Yazın Vazgeçilmezi Kadın Terlik Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gardıroplarınızdaki ayakkabı seçenekleri de değişmektedir. Sıcak günlerde rahatlık ve konforun ön plana çıktığı terlikler, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alır.

Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

12 Eylül 2023
Erkek Sandalet Modelleriyle Rahatlığı Keşfedin!

Sandaletler havanın sıcak olduğu zamanlarda kişiye rahatlık sağlamak için kullanılan ayakkabılardır. Erkek sandaletleri pek çok farklı renkte, desende ve değişik malzemelerden üretilir.

Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

04 Eylül 2023
Her Kombine Uygun Kadın Sandalet Modelleri

Topuklu sandalet sevenlerdenseniz vitrinleri süsleyen en yeni topuklu sandalet modelleri tüm yazlık kombinlerde kullanılabilir seçeneklere sahiptir

Ayakta Nasır Neden Oluşur?

21 Ağustos 2023
Ayakta Nasır Neden Oluşur?

Basınç ve sürtünmeye bağlı olarak gelişen ayak nasırları, deri üzerinde kalınlaşmış ve sertleşmiş bölgeler şeklinde ortaya çıkan bir tür ayak rahatsızlığıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.