Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ayak Hastalıklarına Özel Tam Ortopedik Ayakkabı Modelleri
16.09.2022

Ayak Hastalıklarına Özel Tam Ortopedik Ayakkabı Modelleri

Ortopedik ayakkabı çeşitleri, bir kişinin duruşunu ve yapısını desteklemek veya kişinin ayaklarını ve ayak bileklerini hizalayarak yürüyüş şeklini düzeltmek için de tercih edilebilir. Ortopedik ayakkabılar uzun vadede ağrıyı ve yaralanma riskini azaltabilir. Ayrıca tam ortopedik ayakkabılar, örneğin artriti olan veya ayak ameliyatı geçiren kişilerde bel, kalça ve dizlerdeki baskıyı hafifletebilir. Bu nedenle yaşı büyük kişiler ve serebral palsi rahatsızlığı olanlar gibi sınırlı hareket kabiliyetine sahip herkes ortopedik ayakkabılardan yararlanabilir. Ayrıca  ileri yaşlarda ortopedik ayakkabılar genellikle ağrıyı gidermek, daha dengeli bir yürüyüş, düşmeyi önlemek için kullanılabilir ve hareketli kalmada önemli bir rol oynayabilir. Bu sayede yaş aralığınız fark etmeksizin ayaklarınızın konforu ve rahat hareket etmesi için tam ortopedik spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Tam Ortopedik Ayakkabı Özellikleri

Kadın ve erkekler için özenle üretilen tam ortopedik ayakkabı modelleri kaliteli malzemeleri, rahat yapısı ve geniş beden aralıkları ile ayaklarınıza tam uyum sağlar. Tam ortopedik ayakkabıların ortak özellikleri ve faydaları ise şöyle sıralanabilir:

Pek çok ayak sağlığı sorunları için tercih edilen erkek ve kadın ortopedik ayakkabı çeşitleri kemer desteği ile ağrıları önlemeye yardımcı olur.

Özel iç tabana sahip bu ortopedik ayakkabılar, topuğu, ayak kemerini, bunyonu ve parmaklara ihtiyacı olan alanı sağlar ve destekleyerek daha rahat yürümenize olanak tanır.

Yumuşak ve orijinal doğal deri sayaları nefes alan yapıdadır; böylelikle ayaklarınızı olası bakteri enfeksiyonlarına karşı korurken sizi destekler.

Sağlıklı ayakkabılar, ayakların belli kısımlarında baskı oluşturacak sert taban, dikiş ya da sayaları olmadığı için son derece konforlu kullanım sunar.

En rahat ortopedik ayakkabı modellerinin adımlarınızı doğal bir şekilde atmanıza yardımcı olan yumuşak iç ve dış tabanları bulunur.

Aynı zamanda tam ortopedik ya da özel ayak sağlığı problemleri için üretilen ortopedik ayakkabı tabanları kayma önleyici teknolojik desene sahiptir.

En Rahat Ortopedik Ayakkabı Çeşitleri

Ayaklarınızı gün boyu rahat ettiren tam ortopedik ayakkabı çeşitleri, günlük, klasik, spor modellerin yanı sıra terlik ve sandalet olarak da sunulur. Bu sayede yaz-kış stilinizden ödün vermeden dilediğiniz ayakkabı modelini tercih edebilir, ayak parmaklarınızı, ayak kemerinizi ve topuğunuzu destekleyebilirsiniz. Tam ortopedik ayakkabı çeşitlerinde orijinal deri malzeme tercih edilir ve uzun ömürlü kullanım sunar. Çeşitli renk ve şekillerde hazırlanan ortopedik ayakkabı modelleri kadın ve erkeklerin giyim stillerine uyum sağlayacak görünümlere sahiptir. Okula, işe, yürüyüşe, koşuya, alışverişe ya da tatile giderken tercih edebileceğiniz ortopedik ayakkabılar bağcıklı ve bağcıksız kapanma çeşitleriyle farklı kullanımlara hitap edebilir. Tam ortopedik erkek ayakkabı modelleri tıpkı kadın anatomisine uygun üretilen ortopedik kadın ayakkabıları gibi özenle tasarlanır ve erkeklerin ayak tiplerine rahatlıkla uyum sağlar.

Sağlıklı Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli bir yaşam sürdürebilmek ve yaşam kalitesini artırmak  için ayak sağlığı oldukça önemlidir. Çünkü yürümek, koşmak, zıplamak ve hatta düzgün bir şekilde oturabilmek için dahi ayakların formunu korumak gerekir. Bu nedenle ayak anatominize uygun ayakkabı giymeniz ve doğru ayakkabıyı seçebilmeniz, ayak sağlığınız için atacağınız en önemli adımlardan biridir. Ayak sağlığı için ayakkabı seçimi ise bazı püf noktaları bildiğinizde oldukça kolaydır. İşte sağlıklı ayakkabı seçimi için dikkat edilmesi gerekenler:

Ortopedik ayakkabıların ayaklarınızı gerçekten rahat ettirebilmesi için uygun beden tercih edilmelidir.

Uygun beden seçimi her iki ayağın ölçüsü alınarak belirlenmeli ve nispeten daha büyük ayağa göre alışveriş yapılmalıdır.

Ayaklar arasında beden farkı varsa yine büyük beden tercih edilmelidir. Ancak büyük gelen ayakkabı teki için destekleyici taban kullanılarak uygun hale getirilebilir. Çünkü büyük ayakkabı da en az dar ayakkabılar kadar sağlık sorunlarına yol açabilir.

İç taban yumuşaklığı ve kemerinizi destekleyerek taban sorunlarını hafifletmesi son derece önemlidir.

Tam ortopedik ayakkabılarda dikişler de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Bu nedenle ayaklarınızda sürtünmeye ya da tahrişe yol açabilecek bir iç dikiş olmaması gerekir.

Siz de ayak sağlığınıza önem veriyor ve her zaman konforlu ayakkabılara sahip olmak istiyorsanız tam ortopedik ayakkabı markaları arasından öne çıkan Forelli'nin ortopedik ayakkabı koleksiyonlarına göz atabilirsiniz. Aynı zamanda bütçe dostu ortopedik ayakkabı fiyatları sayesinde ihtiyaçlarınıza cevap veren bir modele rahatlıkla karar verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.